Doğan Medyası din dersinden rahatsız oldu

Doğan Medyası din dersinden rahatsız oldu
27 Eylül 2015, 10:52

2015-16 Milli Eğitim müfredatını eleştiren Radikal.com.tr, İslam’ın en temel ilkelerinden olan “Kelime-İ Tevhit” ve “Kelime-i Şehadet”in kitapta yer almasından rahatsız oldu.

Radikal, Kuran-ı Kerim'in son kitap olarak anlatılmasını da "ayrımcılık" olduğunu belirterek eleştirdi. Doğan medyasının bu skandal haberi sosyal medyada tartışma konusu oldu. Doğan medyası yine skandal bir habere imza attı. Gülen medyasından transfer edilen Eyüp Can'ın batırdığı 3. gazete olan Radikal, basımı durdurulduktan sonra sadece internette yayın yapıyordu. Gazete kapandıktan sonra halkın değerleriyle alay etmeye internette de devam eden Aydın Doğan'ın haber sitesi Radikal, skandal haberiyle Müslüman okurları rahatsız etti.

Halkının %99'unun Müslüman olduğu bir ülkede, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinde, İslam'ın en temel ilkesi olan Kelime-i Tevhit ve Kelime-i Şehadet'ten rahatsız olan Radikal, haberinde bu kelimelerin "ayrımcılık" olduğunu iddia ediyor. İslam dininin temelini oluşturan bu kavramların Radikal'i rahatsız etmesi tepki çekti.

Doğan medyasının haberindeki skandal bununla sınırlı değil. "Son kitap Kur'an'dır" sözünden de rahatsız olan Radikal, Hristiyanlık dininden 3,5 sayfa bahsedilmesini de yetersiz bulmuş.

BİZE ULAŞIN