devleti terörist ilan etti

Ertuğrul Özkök devleti terörist ilan etti
06 Ekim 2015, 10:53

Hürriyet Gazetesi Yazarı , paralel yapının güdümündeki Cumhuriyet gazetesine skandal dolu bir röportaj verdi. Özkök “terörden korkmam devletten korkarım” diyerek yeni bir skandala imza attı. Özkök Hürriyet'in Erdoğan için attığı 'Muhtar bile olamaz' manşetini de savunmaya devam etti.

Hürriyet Gazetesi Yazarı , Cumhuriyet gazetesine verdiği röportajda devlet ile terörü yan yana getirdi ve 'Terörden korkmam, devletten korkarım" diyerek devleti âdeta terörist ilan etti.

DEVLETE GÜVENMİYORMUŞ
Terör örgütlerinden değil devletin yapacağı eylemlerden daha çok korktuğunu söyleyen Özkök, "Ama bunlardan çok daha fazla devletten gelen bir şeyden korkarım ben. Kapımı çalan polisin biri beni oyalarken, öteki buzdolabının arkasına bilmem ne diski koyarsa buna karşı ne yapabilirim? Ne önlemi alabilirim? Tevekkül buradan geldi bana. Yargısıyla, polisiyle, siyasi iktidarıyla bu devlet her türlü kötülüğü yapabilir, yaptığını gösterdi geçmişte. O gün "paralel" dediler. Bugün adı başka" açıklamasında bulundu.

O MANŞETİ SAVUNDU
Özkök, "Hadi konuşalım, muhtar bile olamazı... Bugün olsa yine aynısını kullanırım. Neresini düzelteyim? 1) Manşet değildi. 2) Söyleyen biz değiliz, hukukçular. 3) Haber doğru, o gün aldığı cezayla muhtar bile olamazdı" diyerek manşeti tekrarladı.

Etiketler ertuğrul özkök
BİZE ULAŞIN