Bugün ve Millet'i Hürriyet bastı!

Bugün ve Millet'i Hürriyet bastı!
30 Ekim 2015, 11:11

İpek Medya Grubu'na atanan kayyum heyeti, Bugün ve Millet Gazetesi'nin yazı işlerinin hazırladığı gazeteleri uygun bulmadıkları için basmadı. Hürriyet Gazetesi bu iki gazetenin gizlice basılıp yayılmasını için Bugün ve Millet'in Paralel yazı işlerine yardım ettiği ortaya çıktı.

İpek Grubu şirketlerine kayyum atanmasının ardından gazete ve televizyonlarda işi devralan yöneticiler, ilk adımları attı. Bugün ve Millet Gazetesi'nin yeni çıkacak sayısını inceleyen Kayyum yöneticileri, Yazı işlerinin hazırladığı nüshaları onaylamadı. Kayyum yöneticilerinin kararı ile Bugün ve Millet Gazetesi'nin basılmaması kararlaştırıldı.

YASAK HÜRRİYET İLE DELİNDİ!
Ancak Kayyum'un bu kararına direnen Koza İpek Grubu, baskıyı durdurma kararını delerek korsan yola başvurdu. Bugün Gazetesi muhabiri Habib Güler, gazeteyi Hürriyet'in bastığını ilan etti. Twetter üzerinden konuyu duyuran Güler, Bugün ve Millet'i basan Habertürk'ün, kayyum atandığı için baskı yapmak istemediğini yazdı. Bugün ve Millet gazetelerin, Hürriyet'te basıldığı iddia edildi. Böylece mahkeme kararını delen Aydın Doğan, ittifak içinde olduğu FETÖ ve destekçilerinin korsan gazetelerinin yayınlanmasına ortak oldu. Koza İpek Holding'in, çalışanlarına kayyuma karşı direnme çağrısı yaparak, yargı kararının tanınması yönünde baskı yaptığı ileri sürüldü.

BİZE ULAŞIN