HDP'LİLERİN OTURDUĞU DİYARBAKIR'IN LÜKS SEMTLERİNDE NEDEN TEK BİR HENDEK KAZILMIYOR!

HDP'LİLERİN OTURDUĞU DİYARBAKIR'IN LÜKS SEMTLERİNDE NEDEN TEK BİR HENDEK KAZILMIYOR!
14 Aralık 2015, 10:38

Hilal Kaplan/Sabah

HDP'nin şu anda mecliste 59 vekili var. Üçü büyükşehir olmak üzere, bölgede yönettiği 103 belediye var. Kürt meselesinin önemli kısmı çözüme ulaştı, idarî yapı tartışması da yeni anayasa sürecinin bir parçası. Ancak silah konuştukça bu hususta bir ilerleme sağlamayı bırakın, sağlıklı bir tartışma yürütülmesi dahi mümkün değil. "Türkiyelileşme" ile övünen bir partinin "İşgalci T.C.'ye karşı hendek kazıyoruz" diyenleri savunması da mümkün değil. Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Barzani'yi Türkiye ve Kürdistan bayrağını yan yana koyarak ağırlayan bir ülkenin 90'ların Kürtfobik devleti olduğuna kitleleri inandırmanız da mümkün değil.
Ayrıca YDG-H'nin neden Diyarbekir'in Sur gibi tarihî ve genelde yoksullarının yaşadığı semtleri savaş alanına çevirip, Diclekent gibi HDP'li vekillerin de oturduğu, lüks sitelerle dolu semtlerinde tek hendek kazmadığını, Demirtaş ailesinin sahibi olduğu Liv Otel'e tek bir gün kepenk kapattıramadıklarını da sorgulamamak mümkün değil.

Kimsenin evine, işyerine, mahremine dokunulmasın. Ancak halkı bedel öderken, kendisi rahat evinde oturup, bunun ajitasyonu üzerinden koltuk sevdası yürüten siyasetçiler de kimseye ahlâk öğretmeye kalkmasın!

BİZE ULAŞIN