Özdemir Sabancı'nın neden öldürüldüğünü bilen var mı?

Özdemir Sabancı'nın neden öldürüldüğünü bilen var mı?
04 Şubat 2016, 10:35

Eski Türkiye'de faili meçhul cinayetler aydınlatılamazdı. Çok kritik cinayetlerin katilleri yakalanamazdı. Derin devlet kodlarını çözmeye yarayacak konuşmalar yapacak hücre adamları susturulurdu, Öldürülürdü. Yeni Türkiye gerçeği var ortada. Derin Devlet kodları çözülüyor.

Askeri ve bürokratik oligarkların gücü kırılıyor. Vesayetçilere yol görünüyor. Derin Devlet-Paralel devlet yapılanmaları berhava ediliyor. FETÖ, PKK-KCK, DHKP-C, yeni Türkiye'nin savcılarının eline geçiyor. Derin Amerika-Rusya-Avrupa'nın yerli kılıklı adamları nefes alamaz hale düşürülüyor. Beynini yabancılara satan karanlık Aydınlar, deşifre oluyor. İçinde CIA, Mossad, MI6, BND gibi dünyayı parmağında çeviren küresel devletlerin istihbarat ajanlarının cirit attığı Milli İstihbarat Teşkilatı, gerçekten MİLLİ OLUYOR.

HEDEF, SAKIP SABANCI'YDI: Tarih 9 Ocak 1996... Sabancı Holding Yön. Kur. Üyesi Özdemir Sabancı, Toyota -Sa Genel Müdürü Haluk Görgün ve Sekreteri Nilgün Hasefe öldürüldü. Cinayette, derin devletten yabancı servislere uzanan bir network vardı. Tetiği, KÜRESEL ODAKLARIN TAŞERONLUĞUNU YAPAN, DHKP-C militanları çekmişti. Şam'da Hafız Esad'ın Muhaberat'ınca kurulan DHKP-C'nin lideri Dursun Karataş, uzun yıllar Fransız İstihbaratı'nın koruması altında Paris'te yaşadı ve öldü. Cinayetten sonra, DHKP-C militanı Mustafa Duyar Suriye'ye, İsmail Akkol ve Fehriye Erdal Fransa/Belçika'ya kaçırıldı.

Mustafa Duyar teslim oldu. 3 yıl sonra tam konuşacağı sırada, Afyon Cezaevi'nde Nuri ve Vedat Ergin çete mensuplarınca öldürülmüştü. Uşak Cezaevi'nde isyan çıkaran Nuri Ergin'in "Bu devlet bana Mustafa Duyar'ı öldürttü" diye pencerelerden bağırması, kardeşinin de bir 'derin devlet adamı'nın ismini vermesi, şaşırtıcı olmuştu.

NETWORK'ün Yabancı servis parmağı: Sabancı ToyotaSa ile Tofaş ve Renault'nun korkulu rüyası olmuştu. Tofaş- Koç Grubu, Renault-Oyak, 1996 yılında ciddi bir üretim kaybına uğrayarak gerilemişti. Ömer Sabancı'nın ölümünün ardından ToyotaSa ivme kaybetti.

Eski Adalet Bakanı Şevket Kazan "Toyota gibi dev Japon firmasıyla SABANCI'NIN Adapazarı'nda üretime geçmesi, Türkiye'deki yabancı ortaklı diğer firmaların kaderini çok yakından ilgilendiriyordu. Rekabet sebebiyle cinayet işlendi " demişti.

Derin Devlet parmağı: Bir rapora göre Büyükçekmece çimento fabrikasında, emniyetin ele geçirdiği uyuşturucuların yakıldığı, ancak bir süre sonra bunların imha edilmek yerine Avrupa'ya satıldığının öğrenildiği... DHKP-C'ye Hüseyin Baybaşin'in aracılığı ile ulaşıldığı... Hüseyin Pepekal'ın, Dursun Karataş ile buluştuğu, Görüşmenin, Fransa/Hollanda'da gerçekleştiği...

Bülent Erandaç/Takvim

BİZE ULAŞIN