Yılmaz Özdil'den şehit ailesini kahreden yazı

Yılmaz Özdil'den şehit ailesini kahreden yazı
04 Mart 2016, 10:50

Üstteğmen Enes Demir, Diyarbakır'ın Sur ilçesini teröristlerden temizlerken yıkılan binada şehit düşmüştü. Şehidin ailesinin evinde halen gözyaşı hakim. Ama ailenin acısını ikiye katlayan bir başka olay yaşandı. Sözcü'nün ağzı bozuk yazarı Yılmaz Özdil yazdığı bir yazıda, şehidin kemiklerini sızlatacak cümleler kurdu.

Şehidin ailesinin evinde halen gözyaşı hakim. Ama ailenin acısını ikiye katlayan bir başka olay yaşandı. Köşe yazarı Yılmaz Özdil yazdığı bir yazıda, şehidin kemiklerini sızlatacak cümleler kurdu.

Özdil'in yazısına tepki gösteren şehit babası "Bizim acımız birdi, iki oldu" diye başladı sözlerine.. Bu yazıyla tamamen yıkıldıklarını ifade eden acılı baba, "O bizim şehidimiz üzerinden kendine bir pay çıkarmaya çalıştı" dedi..

Özdil, şehit hakkında yazdığı yazısında; çapkın, rakı kadehlerini tokuşturan gibi ifadeler kullandı. "Bunları ne zaman yapmış aklımız ermedi" derken gözleri dolan acılı baba titreyen sesiyle Özdil'e ulaştıklarını, ancak Özdil'in yazıyı kaldırmak yerine kendilerine akıl verdiğini şu ifadelerle anlattı; "Tamam kaldıracağım yayını dedi, özür dileyeceğim yapacağım dedi ama hiçbir şey yapmadı, öylece kaldı.."

YILMAZ ÖZDİL: "MAHKEMEYE GİDİN"

Yazının kaldırılması için Yılmaz Özdil'e ulaşan acılı aileye Özdil, "Yargı yolu açık mahkemeye gidin" dedi...

BİZE ULAŞIN