;

Arda'nın Türkiye'ye transferi bir şarta bağlı

Arda'nın Türkiye'ye transferi bir şarta bağlı
17 Temmuz 2015, 17:24

FIFA yasağı nedeniyle Ocak'a kadar Barça'nın hazırlık maçlarında da oynayamayacak Arda'nın Türk ekiplerine kiralanmasına onay veren Başkan Bartomeu'nun tek şartı var.

Barcelona'nın yarın yapılacak başkanlık seçimleri öncesinde mevcut başkan Josep Bartomeu, Arda Turan konusunda beklenmedik bir çıkış yaptı.

FIFA'nın Katalan ekibine verdiği transfer yasağı nedeniyle 2016 Ocak ayına kadar milli yıldızı hazırlık maçları da dahil hiçbir karşılaşmada oynatamayacak olan Barcelona'nın başkanı Bartomeu, Katalan radyosu RAC1'e verdiği demeçte "Onu bir Türk takımına Ocak ayına kadar kiralık olarak gönderebiliriz. Ancak bunun için tek şartımız Arda'nın Şampiyonlar Ligi maçlarında forma giymemesi. Fakat bu tamamen teknik bir konu ve son kararı da teknik direktörümüz Luis Enrique verecek" ifadelerini kullandı.
Eğer Luis Enrique'den Arda'ya kiralık gitmesi için izin çıkarsa başta Galatasaray ve Fenerbahçe olmak olmak üzere birçok Türk takımının milli yıldızımızı Ocak ayına kadar kadrosuna katmak için teklif vermesi bekleniyor.

BİZE ULAŞIN