İbra'yı beklerken Niasse geliyor

İbra'yı beklerken Niasse geliyor
12 Ağustos 2015, 11:02

G.Saray, Senegalli golcüyü kiraladı... Lokomotiv Moskova ile anlaşmaya varan sarı-kırmızılı ekip, 'ye 1.1 milyon euro ödeyecek. Satın alma opsiyonu da 'da olacak

'ın son kararı ... Burak ve Umut'a alternatif isteyen teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, yönetime Senegalli futbolcunun ismini vermişti. Buna karşılık taraftarlar, Galatasaray ile anılan Zlatan İbrahimovic'in transfer edilmesi için kampanya başlatmışlardı. Ancak kulübün mali durumu nedeniyle UEFA'nın kontrolü altında bulunan sarı-kırmızılı kulüp, yeni bir riske girmeyi göz önüne alamadı ve Hamzaoğlu'nun onayı ile Niasse'yi Lokomotiv Moskova'dan 1 yıllığına kiraladı.

Opsiyon pazarlığı sürüyor
Kısa bir süre içinde transferin açıklanması beklenirken Senegalli golcü bir yıl için 1.1 milyon euro alacak. Galatasaray'ın 2017 yılına kadar sözleşmesi bulunan oyuncunun satın alma opsiyonunu da istediği, ancak rakam konusunda henüz anlaşılamaması nedeniyle açıklamanın bekletildiği ifade edildi. Ruslar, Niasse'nin satın alma opsiyonu için 5 milyon euro talep ettiği, Galatasaray'ın ise 4 milyon euro önerdiği öğrenildi. Niasse'yi kadrosuna katmak üzere olan Galatasaray, taraftarlardan gördüğü tepki nedeniyle Sercan'ı gönderecek.

BİZE ULAŞIN