Vitor Pereira'dan Gökhan Gönül'ü yıkan karar

Vitor Pereira'dan Gökhan Gönül'ü yıkan karar
07 Eylül 2015, 13:43

Sakatlığı nedeniyle uzun süredir sahalardan uzak kalan Gökhan Gönül, formayı Şener'e kaptırdı.

Milliyet'in haberine göre; Fenerbahçe'de Gökhan Gönül'ün sezon başında geçirdiği sakatlık sonrası formayı alan Şener Özbayraklı'ya, Teknik Direktör Vitor Pereira'dan hem övgü, hem de güvence geldi.

FORMA SENDE KALACAK
Milli Takım kampı öncesi oyuncusuyla bir görüşme yapan Portekizli çalıştırıcı, "Böyle istekli çalışıp, oynamaya devam edersen bu forma sende kalacak" dedi.

Böylelikle "Gökhan Gönül döndüğünde ne olacak?" sorusu da cevabını bulmuş oldu. Genel görüş, Gökhan'ın sakatlığı geçtikten sonra formayı Şener'den alacağı yönündeydi. Ancak Portekizli hoca, performansından memnun olduğu Şener ile devam etme kararı aldı. Takımın vazgeçilmezlerinden olan Gökhan bu sebeple belli bir süre yedek kulübesinde bekleyecek, Şener'in performansında bir düşüş olursa şans bulabilecek.

EN ÇOK OYNAYANLARDAN BİRİ OLDU
Şener Özbayrak, bu sezon 6 resmi maçta oynadı. Deplasmandaki Shakhtar Donetsk maçında 88'de oyundan çıkan başarılı sağ bek, diğer maçların tamamında 90 dakika sahada kalarak kısa sürede takımın yeni gözdesi oldu. Milli futbolcu, cezalı olduğu için Shakhtar ile İstanbul'da oynanan müsabakada forma giyememişti. Şener, Hollanda karşısında da dün akşam görevini başarıyla yerine getirdi.

BİZE ULAŞIN