Efsaneler arasında bir Türk

Efsaneler arasında bir Türk
17 Aralık 2015, 09:23

Maradona, Juninho, Pirlo ve Hakan... Marca, tarihin en iyi frikikçileri arasında 21 yaşındaki milli yıldız Hakan Çalhanoğlu'na da yer verdi

Bir futbolcunun efsane statüsüne ulaşması zor, bunu henüz oynarken başarabilmesi daha da zordur. Leverkusen'in Türk yıldızı Hakan Çalhanoğlu, 21 yaşında adını tarihin en iyi frikikçileri arasına yazdırmayı başardı. Profesyonel olduğu günden bu yana attığı olağanüstü frikik golleriyle Avrupalı futbolseverleri büyüleyen Hakan, Marca'nın özel araştırmasında tarihin en iyi 12 frikikçisi arasında yer buldu. Hakan, listede aktif futbolculuk yaşamı süren 3 oyuncudan biri konumunda, diğer iki oyuncu ise Lionel Messi ve Andrea Pirlo... Ayrıca listenin en genç futbolcusu unvanına da sahip olan Hakan için İspanyol gazetesi, "Almanya'da yetişen Türk kökenli oyuncu, Euro 2016'da İspanya karşısında en büyük tehditlerden biri olacak. Leverkusen orta sahası şimdiden günümüzün en iyi duran topçuları arasında" ifadelerini kullandı.

MARADONA İLE YAN YANA

Marca'nın listesi adeta yıldızlar geçidi gibi... Maradona'dan Messi'ye, Juninho'dan Carlos'a, Koeman'a kadar birçok duran top efsanesinin yer aldığı listenin tamamı şu şekilde:

MARCA'NIN LİSTESİ

Ronald Koeman
Diego Maradona
Milinko Pantic
Roberto Carlos
Juninho
David Beckham
Sinisa Mihajlovic
Andrea Pirlo
Rogerio Ceni
Ronaldinho
Lionel Messi
HAKAN ÇALHANOĞLU

BİZE ULAŞIN