Fırtına'ya Halis darbe

Fırtına'ya Halis darbe
08 Şubat 2016, 10:26

İlk yarıda Yusuf Erdoğan'ın düşürülmesine 'devam' diyen Özkahya, Rodallega'nın düşüşünde ise bonkör davranıp tereddütsüz penaltı çaldı.

Bu sezon ardı arkası kesilmeyen hakem hataları nedeniyle 16 puanı gasp edilen ve yarışta geriye düşen Trabzonspor'a bir çelme de Akhisar Belediyespor maçının hakemi Halis Özkahya taktı... 90 dakika boyunca bordo-mavili takımı tabiri caizse ince ince doğrayan Halis Özkahya, ilk büyük hatasına 24. dakikada imza attı.

Akhisar ceza alanına giren Yusuf Erdoğan'ın rakibin müdahalesiyle yerde kalmasına 'devam' diyerek büyük bir hata yapan Halis hoca, ev sahibi ekibe ise oldukça bonkör davrandı. Özkahya, 80'de Rodallega'nın düşüşüne tereddütsüz penaltı kararı verdi. Hakeme sosyal medyada da büyük tepki oluştu. Üstelik isyan sadece Trabzonsporlu değil, Beşiktaşlı taraftarlardan da geldi. İşte Özkahya'ya yapılan eleştirilerden bazıları:

ATiBA'YI HARCAMIŞTI
Geçen sezon oynanan Konyaspor- Beşiktaş maçında kullanılan penaltıda çizgiye bastığı için Atiba'yı oyundan atarak çok tartışılan Özkahya için, siyah-beyazlı taraftarlar paylaşımda bulunup yanlı kararlar verdiğini yazdılar.

HER MAÇTA KRİZ GEÇİRİYORUZ

'Halis Özkahya'nın hakemlik yaptığı bir ülkede futbol zerre gelişmez. Yere düşen herkese düdük. Avantaj ne bilmiyor.
Ayrıca kimse sevmiyor.' (Exper_2), 'Halis Özkahya Trabzon'un 19 maçını yönetmiş. Trabzonspor'a verdiği kırmızı 4, rakiplere sıfır. Bu niyetini göstermeye yeter.' (kenankarci), '20 metre uzaklığındaki Douglas'ın sözünü duyan Halis Özkahya yanıbaşındaki Emre ve Melo'nun tacizlerine sessiz kalmıştı' (Mete34han), 'Halis Özkahya'nın yönettiği her maçta kriz geçiriyoruz.' (TS_Sibel).

Kaynak: Fotomac.com.tr

BİZE ULAŞIN