Tek çıkış yolu galibiyet

Tek çıkış yolu galibiyet
20 Mart 2016, 12:28

Oyuncularıyla dün bir toplantı yapan Riekerink, takım olarak sıkıntılı bir süreçten geçtiklerini ve kazanmaktan başka şansları olmadığını ifade etti

Günlerdir beklenen Galatasaray-Fenerbahçekarşılaşması bugün saat 20.00'de oynanacak ve sarı-kırmızılı ekipte galibiyetten başka bir sonuç düşünülmüyor. Hafta içinde takımın başına getirilen Jan Olde Riekerink ilk maçına çıkmaya hazırlanırken derbiyi 'Sezonun maçı' olarak gören futbolcular da Hollandalı hocanın etrafında kenetlendi. Dün oyuncularıyla son bir toplantı yapan Riekerink, elinde sihirli bir değneği olmadığını belirterek, "Takımı, düştüğü durumdan yine siz çıkartacaksınız. Bu açıdan derbi büyük önem taşıyor. Taraftarımızla barışmak için kazanmaktan başka bir şansımız yok" diye konuştu.Fenerbahçe karşısında kadroda radikal bir değişiklik yapmayı düşünmeyen deneyimli çalıştırıcı, 4-2-3-1dizilişini bozmayacak.

GOLDEN SONRA BASTIRIN
Ayrıca derbi öncesi Fenerbahçe'nin yenildiği maçları tek tek inceleyen ve dersini iyi çalışan Riekerink, her maçtan kendisine bir dizi ders çıkardı. Hollandalı teknik adam, özellikle sarı-lacivertlilerin takıldığı her maçta golleri arka arkaya yediğine dikkat çekti.Fenerbahçe'nin gol yedikten sonra ortalama 10 dakikaya yakın bir bocalama yaşadığını bu süreci iyi değerlendirmeleri konusunda oyuncularını uyardı.Riekerink, gol atmaları halinde hemen bir ikinci gol için Fenerbahçe kalesine yüklenmelerini isterken, bunu başarabilmeleri durumunda maçı rahatlıkla kazanacaklarını anlattı.

BİZE ULAŞIN