Zlatan Ibrahimovic'ten Hakan Şükür'e ders

Zlatan Ibrahimovic'ten Hakan Şükür'e ders
22 Mart 2016, 09:43

İki gün sonra Antalya'da Milli Takımımız'la karşılaşacak İsveç'in PSG'li yıldızına Türkiye'deki terör olayları soruldu. Ibrahimovic, “Terörün pençesinde olan bir şehirde (Paris) yaşamanın ne demek olduğunu biliyorum ve sporu teröre karşı bir güç olarak kullanmalıyız.” diyerek korkmadığını belirtti. "Paralel" safındaki eski futbolcu Hakan Şükür'ün ise, derbinin güvenlik nedeniyle değil protestolar olacağı için ertelendiğini ileri sürecek kadar çirkefleşmesi ise dikkat çekti.

Galatasaray-Fenerbahçe derbi mücadelesinin terör ihbarı nedeniyle ertelenmesinin ardından şimdi gözler A Milli Takım'ın İsveç ile oynayacağı karşılaşmaya çevrilmiş durumda.

24 Mart'ta Antalya'da İsveç'i ağırlayacak olan Türkiye'de maçın ertelenmesi ihtimalleri konuşulurken İsveç'in süper yıldızı Zlatan Ibrahimovic, bu maçla ilgili açıklamada bulundu.

PSG'nin Monaco'ya mağlup olduğu mücadelenin ardından İsveç basınına konuşan Ibrahimovic, Paris'te de yakından şahit olduğu terör olaylarına bu kez Türkiye'de de yakın olacağının hatırlatılması ile ilgili soruya barış mesajıyla karşılık verdi.

''İNSANLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRMEK İSTİYORUZ''

Ibrahimovic, Galatasaray-Fenerbahçe maçının ertelenmesi ve Perşembe günü Türkiye'de oynanacak maçla ilgili yorumunda, "Buradan gelişmeleri tam olarak takip edemedim. Ancak biz futbol oynayarak insanların yüzünü güldürmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

''TERÖRÜN PENÇESİNDE OLAN BİR ŞEHİRDE YAŞIYORUM''

Yıldız oyuncu Paris'ta yakından şahit olduğu terör belasına ilişkin yaptığı yorumda terörün futbolla bağdaştırılamayacağını belirterek, "Terörün pençesinde olan bir şehirde yaşamanın ne demek olduğunu biliyorum ve sporu teröre karşı bir güç olarak kullanmalıyız." sözlerini kullandı.

IBRAHİMOVİC'İN AÇIKLAMASI HAKAN ŞÜKÜR'ÜN İHANET AÇIKLAMALARINI AKILLARA GETİRDİ

Futbol müsabakalarında birlik beraberlik mesajları verildiği bu dönemlerde Hakan Şükür sosyal medya hesabından, hükümet karşıtı protestoların önüne geçebilmek için derbinin ertelendiğini söyleyerek tepki toplayan bir paylaşımda bulunmuştu.

Star

BİZE ULAŞIN