Türk yıldız Manchester City'de!

Türk yıldız Manchester City'de!
16 Nisan 2016, 15:13

Yeni sezonda Pep Guardiola'nın teknik direktörlük görevine geçeceği Manchester City'nin ilk transferi Borussia Dortmund'da forma giyen Türk asıllı Alman futbolcu İlkay Gündoğan oldu.

Manchester City, İlkay Gündoğan'ın transferi konusunda Borussia Dortmund ile anlaşma sağladı.

İngiliz The Sun gazetesinin haberine göre Türk asıllı Alman yıldız için Borussia Dortmund ile enine boyuna pazarlıklar yapan Manchester City yönetimi Borussia Dortmund'u 30 milyon pound'a ikna etti.

İlkay için ilk etapta 28 milyon pound öneren Manchester City'ye karşılık Borussia Dortmund'un 34 milyon pound istediği, kıran kırana süren pazarlıklar sonucunda 30 milyon pound'luk ücret konusunda tarafların anlaşmaya vardığı da ahberde yer alan diğer bir bilgi.

Manchester City ve Borussia Dortmund'un bu flaş transferi sezon sona erdikten sonra resmi açıklamayla duyurmaları bekleniyor.

Manchester City'nin sportif direktörü Txiki Begiristain ve gelecek sezon Manchester City'nin teknik direktörlük koltuğuna oturacak olan Pep Guardiola birkaç hafta önce İlkay Gündoğan ile bir araya gelmiş ve 6 milyon euro'da anlaşma sağlamıştı.

BİZE ULAŞIN