Yüksek tansiyon

Yüksek tansiyon
27 Mayıs 2016, 09:13

İlk açıklama Galatasaray’dan geldi: “Bu tabloyu şiddetle kınıyoruz.” Fenerbahçe cevap verdi: “Amaçları seyircisiz maçtı.” Ve Ataman noktayı koydu: “Fair Play’den ödün vermeyeceğim.”

Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki gerginlik iyice büyüyor

Spor Toto Basketbol Ligi play-off yarı final ilk maçında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın Galatasaray Odeabank Başantrenörü Ergin Ataman'a karşı tavırlarının yarattığı tartışma büyüyor. Galatasaray yönetimi, internet sitesinde yayınladığı, "Bu tabloyu şiddetlekınıyoruz" başlıklı mesajda, Yıldırım'ın el işareti yaptığı ve aynı karede Ergin Ataman'ın da bulunduğu bir fotoğraf paylaştı ve "Bu tabloyu şiddetle kınıyoruz. Maç esnasında rakip kulübün başkanı tarafından sergilenen tutumun yorumunu da Türk spor kamuoyuna bırakıyoruz" ifadelerine yer verdi.

HEDEFLERİ SEYİRCİSİZ MAÇ!
Fenerbahçe Kulübü ise iki ismi hedef aldı: "Ergin Ataman ve Göksenin Köksal, tribünlerin boşaltılması suretiyle maçın seyircisizoynanması için ellerinden geleni yapmışlar ancak taraftarımız bu planlı oyuna müsaade etmemiştir. Kaldı ki, Abdi İpekçi'de oynadığımız maçlarda takımımız ve kulübümüzün, bahse konukulübün göz yumması sonucu, taraftarları tarafından maruz kaldığı küfür ve sporun ruhuna aykırı organize müdahaleler, halen hafızalardadır."

ŞAHISLA TEMASIM OLMADI
Ve bu açıklamaya Ergin Ataman bizzat cevap verdi. Ataman, "Salonda gerginlik artmasın diye oyuncumu kenara aldım. Ancak milli bir sporcuya küfürlü tezahürat başlayınca, baş hakemden anons yaptırmasını istedim. Ancak reddedince ben de itiraz ettim.Ne Fenerbahçe taraftarıyla ne de Fenerbahçe Başkanı olan şahıs ile en ufak bir diyalog ve göz temasım olmuştur. Ancak şunun da altını çizmek isterim ki bu zihniyet Fair-Play çabalarının önüne geçemeyecektir!" dedi.

PARA CEZASI GELDİ!
Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu, Ülker Sports Arena'da oynanan Fenerbahçe- Galatasaray Odeabank karşılaşmasında taraftarlarının küfürlü tezahüratları nedeniyle Fenerbahçe Kulübü'ne 7 bin 500 lira para cezası verdi.

GÖKSENİN'DEN OLAY PAYLAŞIM
Göksenin Köksal da dün instagramdan Fenerbahçe'ye yönelik bir mesaj yayınladı. Mevlana'nın "Yürürken başımın yerde olması kimseyi sevindirmesin. Benim tek derdim; yere düşen edebinize takılıp düşmemek" sözlerini paylaşan Göksenin, Galatasaray taraftarından övgü alırken, Fenerbahçeliler'den tepki gördü.

BİZE ULAŞIN