Bu adama nasıl 4 milyon € veririm

Bu adama nasıl 4 milyon € veririm
11 Ağustos 2016, 09:31

“Daha iyisini mi bulacağız diyorduk ama iş çığrından çıktı. Şimdi göndereceğiz ancak ‘Para almadan gitmem’ diyor... O kadar parayı niye vereyim! Yazık, günah… Göndermek için çare arıyoruz, bulacağız...

Fenerbahçe Başkanı , ile ilgili yakın çevresine dert yandı. Hem kendisinin hem yönetimin ortak görüşünün hocayla yola devam etmemek olduğunu belirten Yıldırım, "Sezon sonu göndermeyi düşündük ancak hem maliyeti hem de yeni gelecek hocanın takımı tanıma sürecinin dezavantaj olacağını düşünerek vazgeçtik. O dönemde 'daha iyisini mi bulacağız' görüşündeydik ama artık iş çığrından çıktı" dedi.

BİR ÇARESİNİ ARIYORUZ, BULACAĞIZ

Takımın çalışmadığını savunan Aziz Yıldırım "Hep söyledik hep uyardık 'Bu takımı iyi çalıştırmıyorsun' dedik. Ama bildiğini okudu.Monaco maçında sonlara doğru takım ayakta duramadı. Şimdi gönderme niyetindeyiz ama 'Paramı vermezseniz gitmem' diyor. Ben bu adama 4 milyon Euro nasıl veririm? Yazık günah kulübün parasına. Bir çare arıyoruz, bulacağız. Bir şekilde yolları ayıracağız" diye konuştu.

KENDİ ÜCRETİ 2.5 MİLYON EURO

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira'nın yıllık ücretinin 2.5 milyon Euro olduğu, yardımcılarının ise aylık 30 binden toplam 1.5 milyon Euro aldığı ve böylece Portekizli hocanın toplam maliyetinin 4 milyon Euro'yu bulduğu öğrenildi. Fenerbahçe'nin Pereira'yı göndermesi halinde bu parayı taksit taksit ödeyeceği, Portekizlihocanın sezon sonuna kadar bir takımla anlaşması halinde iseödemenin duracağı belirtildi.

Taraftar Twitter'da yeni hashtag açtı: Pereira kovulsun tribünler dolsun
F.Bahçe taraftarı sosyal medyadan Vitor Pereira'nın gitmesi için mücadeleye devam ediyor... Monaco maçından bu yana her gün yeni bir çağrı yapan sarı-lacivertliler son olarak#PereiraKovulsunTribünlerDolsun hashtagi açarak Başkan Aziz Yıldırım'a mesaj verdi. Ana fikir; "Siz Pereira'yı gönderecek parayıdert etmeyin biz kombine alır o parayı çıkartırız" oldu. İşte o mesajlardan bir kaçı:
Pereira'dan Pellegrini'ye demek açıklanamayacak derecede fark demek. Parasını kombineden çıkartır, kombine aldırır. Keşke ama keşke işte...
Kombine için para biriktiriyorum 950 TL filan oldu ama Pereira gitmezse almam.
Millet Pereira gitmezse diye kombine almıyor arkadaş. Gitsin de millet tribün görsün. Yeter artık!
Artık duyun taraftarın sesini #PereiraKovulsunTribünlerDolsun
Robin Van Persie gülsün, 25 milyon gülsün diye Fenerbahçe başarılara koşun diye; #PereiraKovulsunTribünlerDolsun
#PereiraKovulsunTribünler Dolsun hem de kapalı gişe.

İKİ GÖRÜŞ

ÖMER ÜRÜNDÜL: Pereira'yı kaçırırsanız yeni gelen de korkar
F.Bahçe'nin sezon sonunda karşılıklı oturup konuşup, tazminat konusunda bir yol bulup bu işi bitirmesi gerekirdi... Asıl hata buradan başlıyor. Devam kararı alıyorsun, ondan sonra kısa sürede bu sefer Pereira'nın görevine son vermek istiyorsun. Bir takımeylemlerle Pereira'yı kaçırma girişimini etik bulmuyorum. Bu tip girişimler, bundan sonra Fenerbahçe'ye gelecek teknik direktörler için de soru işareti yaratır.

GÜRCAN BİLGİÇ: Sindirme politikası F.Bahçe'ye yakışmaz
Bir kararın sürüncemede kalması en kötü şeydir... Burada üç taraf birden olaydan etkileniyor. Bir yandan Fenerbahçe yönetimi, diğer yandan Pereira, öte yandan da futbolcular. Ve yetki açığının olduğu yerde disiplin de bulamazsınız, verim de alamazsınız. Pereira'yı sindirerek göndermek, büyük bir kulübün yapacağı bir iş değil. Yerine adam bulmamış olsalar bu kararları da almazlardı. Ortada bir pazarlık var ve Portekizli direniyor. Sözleşmesi en büyük silahı.Bunu imzalayanlar ise kıpırdayamaz hale gelmişler ve işin kötüsü, bir sezon için en önemli olarak kabul ettiğimiz dönemde takım başıboş kalmış. Fenerbahçe'ye fatura sadece Pereira'dan çıkmaz. Bu kadar yanlışın olduğu bir yerde doğruyu yakalamak da çok uzun zaman alacaktır.
BİZE ULAŞIN