Birlik olalım temizleyelim

Birlik olalım temizleyelim
15 Ağustos 2016, 09:28

“O harika spor tesislerini, kupa maçında olduğu gibi olumsuzluklar yaşansın diye inşa etmiyoruz. Tüm spor camiası bu olumsuzluklarda bulunan kişiler ile arasına mesafe koymalı. Biz bunları Türk sporundan temizlemek için son derece kararlı şekilde çalışıyoruz

'da oynanan Süper Kupa maçı öncesi ve maç sırasında yaşananlarla ilgili konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç spor kulüplerine seslendi. Maç öncesi ve maç sırasında yaşanan şiddet ve tribün olaylarına karışan 10 kişi hakkında işlem yapıldığını söyleyen Bakan Kılıç, "Takım ve taraftar ayrımı yapmaksızın söylüyorum, tasvip etmediğimiz görüntüler yaşandı. Özellikle maçın oynandığı esnada sahaya atılan meşaleler, tribünlerde yakılan meşaleler ile ilgili emniyet güçlerimiz 10'a yakın kişiyle ilgili işlem yaptı. Güvenlik kamerası görüntüleriyle bu sayı artacaktır. Çünkü tribünlerde meşale yakmak yasak. Bu tüm dünyada geçerli bir kural. Fransa'daki Avrupa Futbol Şampiyonası'nda bir iki meşale olayı oldu. Yetkililer, 'Meşale atanlar futbol teröristidir' demişlerdi. Bunlar apaçık teröristtir" diye konuştu.

BU TESİSLER, BUNLAR İÇİN YAPILMIYOR

Türkiye'de çok ciddi altyapı yatırımları yaptıklarını kaydeden Bakan Kılıç, "Bu güzelim spor tesislerini inşa ettik ülkemizde. Ama biz bu tesisleri bu tip olumsuzluklar yaşansın diye inşa etmiyoruz. Biz bu tesisleri Türkiye'nin sporunu ve altyapısını geliştirmek için inşa ediyoruz. Buraya harcanan kaynaklar ülkemizin dünya arenasındaitibarını artırmak için inşa edilen tesisler. Bu sebeple bu tip olumsuzluk yaşanmasına asla izin vermeyeceğiz. Bizim derdimiz sporcu yetiştirmek, bunun için gayret ediyoruz" dedi.

KANUNİ OLARAK DA TAKİPÇİ OLACAĞIZ

Basın kuruluşlarına, sporseverlere, kulüp yöneticilerine çağrı yapan Bakan Kılıç, "Bu olumsuzluklarda bulunan kişiler ile aranıza mesafe koyun. Biz bunları Türk sporundan, Türk futbolundan, temizlemek için son derece kararlı şekilde çalışmalarımıza hız veriyoruz. El ele bu kişileri aramızdan ayıklayalım. Bu millet, 'cülerin darbe girişimini bertaraf etmiş bir millet. Futbolun içerisinde yeri olmayan, futbolda ve sporda hiçbir şekilde kabul edemeyeceğimiz kişiler var. Emniyet tespit ettikçe, yargıya intikal ettiriliyor. Yargı, kanundaki yetkilerine dayanarak görevini yapacaktır diye düşünüyorum. Biz de kanuni çerçevede bunların takipçisi olacağız"diye konuştu.
Etiketler FETÖ Konya Turkcell
BİZE ULAŞIN