Adli kontrol şartıyla serbestler

Adli kontrol şartıyla serbestler
08 Eylül 2016, 10:52

FETÖ Terör Örgütü soruşturması kapsamında gözaltına alınan Galatasaray’ın eski futbolcuları Uğur Tütüneker ve İsmail Demiriz, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

Fetullahçı Terör Örgütü "futbol yapılanmasına" yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan eski Galatasaraylı futbolcular Uğur Tütüneker ve İsmail Demiriz, hakimlik sorgusunun ardından haklarında yurtdışına çıkış yasağı getirilerek serbest bırakıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Mehmet Şenay Baygın tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Tütüneker ve Demiriz'in hakimlik sorgusu tamamlandı.

İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, Tütüneker ve Demiriz'i, adli kontrol hükümleri kapsamında haklarında yurt dışına çıkış yasağı getirerek serbest bırakılmasına hükmetti. Bu arada İsmail Demiriz, Arif Erdem ve Uğur Tütüneker'in mal varlıklarına el konulmasına karar verildi.

İSİMLERİ SİLİNECEK!

Arif Erdem ile Uğur Tütüneker'in isimleri Edirne'de bulunan "Dört Büyükler Kaldırımları"ndan kaldırılıyor. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, yaptığı açıklamada, Arif Erdem'in adının "Londra Asfaltı"nda, Uğur Tütüneker'in isminin ise "Talatpaşa Asfaltı"üzerinde yazılı olduğunu ve Hakan Şükür'ün ismi gibi bu iki ismin de silineceğini söyledi.

BİZE ULAŞIN