'Yeni Rijkaard' Türk ı'nda

'Yeni Rijkaard' Türk Milli Takımı'nda
12 Ekim 2016, 12:12

Türkiye Futbol Direktörlüğü'nün projesi kapsamında gurbetçi futbolcuların ayyıldızlı formaya kazandırılma hamlesi son yıllarda büyük hız kazandı. Son dönemde Yunus Mallı, Emre Mor, Hakan Çalhanoğlu, Kaan Ayhan ve Tolga Ciğerci gibi yurt dışında yetişen Türk asıllı oyuncuların a katılmasından sonra yeni bir isim daha gündeme geldi.

Ümit ı'nın Abdullah Ercan yönetimindeki kadrosunda Surinam asıllı Hollanda doğumlu, Erol Erdal Alkan'ın adı dikkat çekti.

Stoper, sağ bek ve ön libero olarak görev alabilen Erol'un, annesi Surinamlı, babası ise Bursalı bir Türk. İlk olarak 6 Ekim 2016 tarihinde Hollanda ile oynanan ümit milli maçında ay yıldızlı formayı giyen 22 yaşındaki futbolcunun ilginç bir özelliği bulunuyor.
Amsterdam'da yetişen ve 13 yaşında Ajax altyapısına seçilen Erol için hem vatandaşlık durumu hem de oyuncu profili nedeniyle, 'Yeni Rijkaard' benzetmesi öne çıkmıştı.

Ardından AZ Alkmaar'ın da yoğun çaba harcadığı ve transfer ettiği Erol Alkan kısa sürede Hollanda'da adını duyurdu. Erol'un bir diğer özelliği de Türkçe ve Türkiye'ye olan hayranlığı oldu. Bursa'da yaşayan babaannesi sayesinde akıcı şekilde Türkçe konuşan genç yıldız, her fırsatta Türkiye'ye geliyor.
BİZE ULAŞIN