'lar geliyor

Çerçevesiz iPhone'lar geliyor
13 Haziran 2015, 13:37

Yeni gelen raporlara göre yakında Apple da çerçevesiz ekran modasına uyacak.

Apple'ın birçok rakibi şimdiye kadar 2015 yılı için kozlarını oynadı. Şimdi ise sıra Apple'a geliyor. Apple yine akıllı telefon pazarında iddialı modeller hazırlamak için uzun bir süredir çalışmalarını yürütüyor. Son olarak bu modellerden 6s'in ön kamerasının LED flaşlı olacağı iddia edilmişti. Şimdi ise iddiaları ortaya atıldı.

Tedarik zinciri TPK tarafından verilen bilgilere göre Apple, iPhone ekranlarında kullandığı hücre teknolojisini değiştirme kararı aldı. Belirtilene göre bu değişim ile beraber ilerleyen zamanlarda çerçevesiz ekrana sahip iPhone'lar görmeye başlayacağız.

Diğer taraftan TPK, yeni geliştirdiği bir ekranda, ince bir film ile lamine edilmiş cam üzerine cam alt tabaka kombinasyonu kullanıyor. Ancak şirketin bu şekilde yapabileceği en ince ekran 8.5mm kalınlığa sahip olabiliyor. TPK bu kalınlığı ise Apple için 7.1mm seviyelerine düşürebileceğine inanıyor. Ancak bu gelişimin 2016 veya ötesinde gerçekleşmesi bekleniyor.

Bu yüzden bu yıl çıkarılacak iPhone'larda değil ancak en azından gelecek seneki iPhone'larda çerçevesiz ekranlı iPhone görebiliriz. Çerçevesiz iPhone nasıl olurdu?

Emre Çetinkaya / Teknokulis

BİZE ULAŞIN