42 kaçak yakalandı!

42 kaçak yakalandı!
27 Ağustos 2015, 11:44

’nin Keşan İlçesi’nde rutin trafik kontrolü yapan polis ekipleri tarafından durdurulan midibüste 'balık istifi' bindirilmiş 42 kaçak yakalandı. Sıcak ve havasızlıktan fenalaşan kaçaklara su ve yiyecek verildi.

İddiaya göre, 30 yaşındaki Hulusi Tilki, İstanbul Aksaray'dan aldığı Filistin ve Suriye uyruklu 42 kaçağı önce Balıkesir'in Akçay İlçesi'ne daha sonra, deniz yoluyla yasa dışı yollardan Yunanistan'a götürmek üzere kişi başı 1400 dolar karşılığı anlaşarak yola çıktı. Keşan'dan Çanakkale'nin Gelibolu İlçesi yönüne giden Hulusi Tilki yönetimindeki 06 BM 4954 plakalı midibüs, İzzetiye Köyü yakınlarında rutin trafik denetimi yapan Keşan Bölge Trafik ve Denetleme İstasyon Amirliği ekibince durduruldu.

Sürücü Hulusi Tilki, ne taşıdığını soran polislere Gelibolu'ya sebze götürdüğünü söyledi. Yanında oturan kadının Türkçe bilmediğini fark eden polis, midibüsün arkasından gelen sesler üzerine sürücüden kapıları açmasını istedi. Midibüsün arka kapıları açıldığında koltukları sökülmüş araç içerisine balık istifi bindirilmiş Filistinli ve Suriyeli 8'i çocuk 42 kaçak yakalandı. Araçta ayrıca 42 can yeleği ile 2 pompa bulundu.

Gözaltına alınan 42 kaçak ile sürücü ve Hulusi Tilki, Keşan İlçe Jandarma Karakol Komutanlığı ekiplerine teslim edildi. Havasızlık ve sıcaktan fenalaşan bazı kaçaklara jandarma tarafından suyla yiyecek verildi. 42 kaçak işlemlerinin ardından Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesi'ne gönderildi. Soruşturma sürdürülüyor.

Etiketler edirne
BİZE ULAŞIN