PKK'lı kanser tedavisi için Adana'ya gitmiş!

PKK'lı kanser tedavisi için Adana'ya gitmiş!
22 Ocak 2016, 15:19

Adana'da terör örgütü PKK'nın dağ kadrosunda yer alan ve kanser olduğu için tedaviye gönderilen 44 yaşındaki Ferdi Tekin ile 20 yaşındaki Agit Tunç yakalandı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, geçmiş tarihlerde PKK/KCK terör örgütü adına gerçekleştirilen korsan gösterilere katılanları yakalamak için çalışma yaptı. Eylemlerde ele geçirilen malzemelerin teknik incelemesini yapan polis, Ferdi Tekin ile Agit Tunç'un parmak izlerini tespit etti. Terör örgütünün kırsal alanına eleman temin ettikleri ve kırsal alanda faaliyetlerde buldukları belirlenen Tekin ile Tunç, önceki gün düzenlenen operasyonla yakalandı. Örgütün dağ kadrosunda yer alan ve polise atılan molotofkokteylini yaptığı anlaşılan Ferdi Tekin'in kansere yakalanıp, 6 ay önce tedavi için Adana'ya geldiği ortaya çıktı.

TEDAVİSİ AKSAMASIN DİYE SERBEST BIRAKILDI

Kanser tedavisi sırasında saçları dökülen ve maske takan Ferdi Tekin, tedavisinin aksamaması için adli kontrol ve yurt dışına çıkış yasağı konularak serbest bırakıldı. Agit Tunç ise terör örgütü üyeliğinden tutuklandı.

BİZE ULAŞIN