Ağabeyini öldüren kardeşe ömür boyu hapis istemi

Ağabeyini öldüren kardeşe ömür boyu hapis istemi
08 Şubat 2016, 12:10

ADANA'da tartıştığı ağabeyi 31 yaşındaki Ömer Yıldırak'ı göğsünden bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla 22 yaşındaki Ümit Yıldırak hakkında, ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Olay, 26 Ocak'ta merkez Seyhan İlçesi'nin Gürselpaşa Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, Mehmet Emin Yıldırak oğlu Ümit ile birlikte aynı apartmanda oturan eşi ve çocuklarıyla sorunu olan diğer oğlu Ömer Yıldırak'la konuşmak için evine gitti. Bu sırada çıkan tartışmada Ümit Yıldırak, mutfaktan aldığı bıçakla ağabeyini göğsünden bıçakladı. Ömer Yıldırak olay yerinde hayatını kaybederken katil zanlısı kardeşi Ümit ise tutuklandı.

'BENİ SÜREKLİ DÖVÜYORDU'


Katil zanlısı Ümit Yıldırak, ağabeyinin sürekli huzursuzluk çıkararak kendisini dövdüğünü öne sürerek, "Ağabeyimin evinden gürültü geldi. Halam olayı sakinleştirmek için oraya gitti. Ağabeyim durmayınca babam da ağabeyimle konuşmaya başladı. Babam konuşurken ağabeyim burnuna yumruk vurunca kendimi kaybettim. Ağabeyim 'hepinizi öldüreceğim' diyerek mutfağa doğru koşuyordu. Ben ondan önce davrandım mutfağa gidip bıçak aldım. Odada biraz boğuştuk, ben de bıçağı vurdum. Neresine geldi hatırlamıyorum" diye savunma yaptı.

Olayla ilgili soruşturmasını tamamlayan Cumhuriyet Savcısı iddianamesini hazırladı. Savcı, Ümit Yıldırak hakkında yakın akrabayı kasten öldürme suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle Adana 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'ne dava açtı. Ümit Yıldırak önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

BİZE ULAŞIN