İstanbul'da gergin yıkım: TOMA devrildi, 2 polis yaralandı

İstanbul'da gergin yıkım: TOMA devrildi, 2 polis yaralandı
08 Şubat 2016, 09:43

İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun adına yaptırılan ve inşaatı devam eden 'Mahmut Efendi Külliyesi'ne yıkım için ekipler geldi. Yıkım bölgesine gelen bir TOMA kaygan yolda devrildi, iki polis hafif yaralandı.

Beykoz'da 'Marifet Derneği' tarafından, İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun adına yaptırılan 'Mahmut Efendi Külliyesi'ndeki bazı kaçak binaların yıkımı için Çavuşbaşı Mahallesi Cumhuriyet Caddesi'ne belediyeye ait iş makineleri ile çok sayıda polis ekibi geldi.Bu arada olay yerine gelen TOMA, buzlanma olan caddede kayarak devrildi. Kaza sonucu hafif yaralanan 2 polis memuru, ambulansla hastaneye kaldırıldı. TOMA, İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait vinçle kaldırılarak yoldan çekildi.

NÖBET TUTTULAR

Bu arada yıkım kararını öğrenen İsmailağa Cemaati'ne mensup onlarca kişi gece saatlerinden itibaren külliye çevresi ve cadde üzerinde araçlarıyla bekledi. Yıkım ekipleri ve polislerin gelmesiyle birlikte toplanan kalabalık araçlarından inerek Külliyenin çevresinde bekleyişini sürdürdü. Mahmut Efendi Külliyesi'nde gergin bekleyiş devam ediyor.

BİZE ULAŞIN