Küçük ama öldürücü

Küçük ama öldürücü
16 Mart 2016, 10:38

Hollanda merkezli müzayede evi, dünyanın en küçük silahını online olarak açık artırmaya çıkardı. Fransız yapımı yüzük şeklindeki silah ilgi çekiyor

19'uncu yüzyıldan kalma yüzük şeklindeki dünyanın en küçük silahı, açık artırmaya çıktı. Fransız yapımı Le Petit Protector isimli silah 4 mm'lik 6 mermiyle dolduruluyor. Hollanda merkezli Catawiki Müzayede Evi'nin online olarak düzenlediği açık artırma 11 Mart'ta başladı, 18 Mart'a kadar sürecek. Küçük silahın bin 500 pound'a (6 bin 130 TL) satılması bekleniyor. Le Petit Protector yüzük şeklinde ve giyilebilir olan ilk silah olarak biliniyor. Çok az bir güçle ateşlenebilen tabanca, boyuna göre büyük bir ses çıkarıyor. Silahın üzerine monte edildiği yüzük ise müzik aletlerinde de kullanılan Alman gümüşünden yapılmıştı. Bakır-nikel alaşımından oluşan Alman gümüşü ise adının aksine hiç gümüş barındırmıyor. Silahın üzerinde gravür tekniğiyle yapılmış üzüm asması deseni ve markanın ismi bulunuyor. Catawiki'den yapılan açıklamada ise "Nadir olan bu silah için dünyanın dört bir yanından çok sayıda taliplinin olacağını umuyoruz" ifadelerine yer verildi. İyi durumda olan tabanca, bir dönemin tasarım zevkini yansıtan bordo renkli kadife bir kutu içinde yeni sahibini bekliyor.

KİŞİSEL SİLAH MODASININ ÜRÜNÜ
19'uncu yüzyılın başlarında, kişisel bir silaha sahip olma modası baş göstermişti. ABD ve Avrupa'da kısa cep tabancası, kalem tabanca, baston silaj ve James Bond filmlerindekini andıracak birçok silah satışa sunulmuştu. Yüzük tabanca da bu akımın en çok ilgi çeken parçalarından biriydi.

BİZE ULAŞIN