Seri katil Filiz'in babası: Yakalanmasını istiyorum

Seri katil Filiz'in babası: Yakalanmasını istiyorum
03 Haziran 2016, 11:06

3 cinayetin zanlısı Atalay Filiz için İzmir'de kıskaç daraldı. Pilot baba ise oğlu hakkında ilk kez konuştu. Baba, "Bu hale nasıl geldi, inanamıyorum" dedi.

Türkiye, günlerdir üç kişiyi öldüren Atalay Filiz'in nerede olduğunu tartışıyor. MİT, askeri istihbarat ve polisin yakalanması için yoğun çaba sarf ettiği katil Atalay Filiz'in en son 29 Mayıs pazar günüİzmir'in Buca ilçesinde bir internet kafede görüldüğü ortaya çıktı.

Kafeye giden ve 4 saat boyunca internette olan Filiz'in kendisine yanında kalabileceği üniversite öğrencisi ev arkadaşı aradığı öğrenildi.

Polis ekiplerinin her yerde aradığı Atalay Filiz'in babası İlhan Filiz, İstanbul Asayiş Şube'ye bilgi veren sıfatıyla yaklaşık 5 saat ifade verdi. Baba İlhan Filiz'in Ankara'daki cinayetten sonra oğluyla görüşmediğini söylediği öğrenildi. THY'de pilot olarak çalışan emekli hava pilot Albay İlhan Filiz'in katil zanlısı oğlu için polis ekiplerine, "Bu hale nasıl geldiğini anlayamıyorum. Adalete güveniyorum, oğlumun yakalanmasını istiyorum" dediği öğrenildi.

Filiz, Ankara'ya tayini çıktığı zaman, Hadımköy'deki depoyu kendisinin kiraladığını, buraya oğlunun eşyaları ve kitapları ile bisikletini koyduklarını, ancak bugüne kadar gidip o eşyaları almak için fırsat bulamadıklarını söyledi.

Yenişafak

BİZE ULAŞIN