Metro durağında çocuğun bacağı yürüyen merdivene sıkıştı

Metro durağında çocuğun bacağı yürüyen merdivene sıkıştı
08 Mayıs 2017, 14:40

Metro durağında 9 yaşındaki bir çocuğun bacağı yürüyen merdivene sıkıştı.

Sabah saatlerinde Metro İstasyonu'nda yaşandı. Annesi ile birlikte metrodan inen Muhammet Emre Y.(9), Zincirlikuyu otobüs duraklarına çıkan yürüyen merdivene yöneldi. Ancak yürüyen merdivene binen minik Muhammet, bir anda acı içinde yerde kaldı.

MERDİVEN HEMEN DURDURULDU

Minik çocuğun bacağının mekanizmaya sıkıştığını gören vatandaşlar ve görevliler hemen duruma müdahale etti. Önce yürüyen merdiven durduruldu, ardından da polis ve itfaiye ekiplerine haber verildi. yerine gelen itfaiye ekipeleri, minik Muhammet'i sakinleştirerek kurtarma çalışmalarına başladı.

MERDİVENİ KESEREK ÇIKARDILAR

Yaklaşık bir saatlik çalışma sonucunda merdiveni keserek sıkıştığı yerde kurtarılan Muhammet, tedavi edilmek üzere Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Olayın ardından kazanın meydana geldiği yürüyen merdiven bakıma alınırken, yolcular merdivenlere ve asansöre yönlendirildi.

"SAĞLIĞI İYİYDİ AMA AYAĞI BİRAZ EZİLMİŞTİ"

Olayı gören Yavuz Ekşioğlu isimli vatandaş, "Ben olay yerine geldiğimde çocuğun bacağı içerideydi. Güvenlikler geldi, itfaiye çağrıldı. Merdiveni keserek çocuğu çıkardılar. Çocuğun bacağı kan içindeydi. Ambulansa koyup götürdüler. Çocuğun sağlığı iyiydi ama ayağı biraz ezilmişti" ifadelerini kullandı.

Polis olayla ilgili inceleme başlattı.

Etiketler olay Gayrettepe
BİZE ULAŞIN