;

Naim Süleymanoğlu'ndan güzel haber!

Naim Süleymanoğlu'ndan güzel haber!
06 Ekim 2017, 16:24

Dünya ve Olimpiyat halter şampiyonu, Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu, Ataşehir'deki özel bir hastanede organ nakli ameliyatına alındı. Efsane sporcuya 5-6 arkadaşının organ bağışı için gönüllü olduğunu ifade eden kardeşi Muharrem Süleymanoğlu donörün kimliğinin açıklanmamasını istediğini bildirdi.

Süleymanoğlu, "Karaciğerini vermeyi kabul eden arkadaşı isminin açıklanmasını istemedi. Naim ağabeyim çok genç, benim kan grubum da uyuyor. Ben gönüllü olmak istiyorum.' Hocam da kendisini uygun gördü. İnşallah operasyon başarıyla sonuçlanacak ve sağlığına kavuşacak." diye konuştu.

BULGAR TÜRKÜ

O donörün Naim Süleymanoğlu gibi bir Bulgar Türkü olduğu ve Naim Süleymanoğlu'nu çok sevdiği belirtildi. Bu kişinin, en azından ameliyat sona erene kadar kimliğinin saklı tutulmasını istediği iddia edildi.

50 yaşındaki Naim Süleymanoğlu, karaciğer sirozu teşhisiyle 25 Eylül'de hastaneye kaldırılmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Naim Süleymanoğlu'nun sağlık durumuyla yakından ilgilenmiş, özel doktorunu süreci takip etmesi için görevlendirmişti.

BİZE ULAŞIN